Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nečekaný bod s lídrem tabulky

29. 3. 2010

V neděli 28.3.2010 jsme se po dlouhé zimní přestávce těšili na první jarní mistrovský zápas. Zásluhou losu jsme přivítali velmi silný Kostelec u Křížku, který v soutěži ztratil zatím body pouze za dvě remízi a jednu porážku.

V úvodu byli naši borci Kostelci vyrovnaným soupeřem, kdy se do slibné šance dostal Zákoucký, ale trefil vybíhajícího brankáře. S přibývajícím časem již však byla znát větší fotbalovost soupeře, který nás začal přehrávat a vytvořil si několik šancí, zejména po rychlých výpadech svých útočníků. Jeden takový výpad musel za cenu žluté karty řešit Petřina. Ale jak již to ve fotbale bývá , chybný výkop hostujícího brankáře zachytil Michal Gregor a samostatný nájezd zakončil vedoucím gólem 1 : 0. Netrvalo dlouho a Kostelec po nádherné kombinační akci vyrovnal 1 : 1. V poslední minutě prvního poločasu šel do vedení po střele zpoza velkého vápna po odvráceném rohovém kopu 1 : 2.

I v druhém poločase byla znát větší fotbalovost Kostelce, kterou naši nahrazovali obrovskou bojovností. Po chybě vybíhajícího golmana Kubína šel Kostelec již do dvojbrankového vedení 1 : 3 a zanedlouho nastřelil břevno. Naši zápas nevzdali a bojovali dál. Ke konci utkání se vysunul do útoku náš hrající trenér Vršecký a pět minut před koncem nahrál před bránu našemu kapitánovi Čížkovi, který nedal brankáři šanci 2 : 3. Kostelec stále tlačil a zkušeně držel míč na naší polovině. Naštěstí v poslední minutě vykopl brankář Kubín míč na naše útočníky, kde byl na soupeřově polovině faulován Vršecký. K zahrávání trestného kopu se postavil Krůta, posadil centrovaný míč na hlavu Michala Gregora a ten nádhernou hlavičkou překonal snad dva metry vysokého hostujícího brankáře 3 : 3. Po rozehrání velmi dobře pískající rozhodčí Herda ukončil utkání.

Velkou  bojovnost našeho celku a dosažený senzační výsledek proti fotbalově a slušně hrajícímu soupeři ocenili diváci snad desetimunutovým potleskem.

Nečín : Kubín - Budinský Daniel,  Vršecký,  Čížek "K", Petřina - Převor (Viktorín), Krůta, Gregor Petr, Novák Jan (Doubek) - Zákoucký (Budinský Michal), Gregor Michal