Jdi na obsah Jdi na menu

Pegy v nastaveném čase prodloužil vítěznou sérii

5. 10. 2008

Komárov – Nečín 1:2

Bez dvou klíčových opor, kanonýra Michala Gregora a režiséra Suchana, jsme začali  odvážně. Už v 11. minutě dopravil po centru Petra Gregora míč za záda domácího gólmana hlavou Doubek, ovšem z ofsajdové pozice, a tak se na změnu skóre čekalo dalších dvanáct minut. Vršecký rozehrál nakrátko roh s Kozou, jehož centr našel na zadní tyči Čížka, proti jehož kladivu hlavou byl strážce komárovské branky bezmocný.

Gól paradoxně nastartoval k větší aktivitě domácí, kteří nás začali přehrávat, a jejich tlak s přibývajícími minutami sílil. Jednou nás uchránilo od pohromy břevno a několikrát výtečný brankář Kubín, jenž vyřešil řadu ošemetných situací. Početné skupině nečínských fanoušků asi nejvíc zatrnulo ve 41. minutě, kdy zákrok jejich gólmana smrděl penaltou. Ještěže Kuby zasáhl míč!

Přestávka zlepšení do našich řad nevnesla. Naopak hráči Nečíně ztráceli ve středu pole jeden míč za druhým a na jejich branku se valila lavina útoků. Domácí byli rychlejší, důraznější a navíc dobře kombinovali, takže Kubín se rozhodně nenudil. V 54. minutě vytáhl skvělý reflexivní zákrok proti hlavičce domácího hráče, o dvě minuty později však kapituloval. Caninec s D. Budínským selhali při bránění protihráče, který poslal centr na volného Ernesta, a ten hlavou vyrovnal.

Povzbuzený Komárov svůj tlak ještě vystupňoval, ale byl neškodný v koncovce. Sám před brankou po brejku pálil mimo kapitán Ernest stejně jako Zeman, jenž se proháčkoval mezi zkoprnělými beky Nečíně. Ta hrozila jen sporadicky, ale šance D. Budínského po gólu volala. Po špatném odkopu domácího brankáře se dostal až před něj, jenže nastřelil ho. Vzrušení bylo zbytečné, neboť asistent signalizoval jeho hraní rukou. V 72. minutě se dopustil jediné chybičky Kubín. Mezi rukama mu propadl centr Zemana, míč se však zastavil o tyčku.

V závěru přestali být domácí nebezpeční. V nastaveném čase tak přišel nečínský úder! Po trestném kopu Kozy se odrazil míč k Novákovi, který našel dloubákem P. Gregora, a ten dal střelou o tyč zapomenout na svůj mizerný výkon. Kruté pro domácí borce, kteří už musejí mít z Nečíně komplex.

Branky: 56. Ernest – 23. Čížek, 93. P. Gregor. Rozhodčí: Šimáček. Diváků: 70. Poločas: 0:1.

Nečín: Kubín – L. Caninec, Vršecký (87. Novák), V. Vacek, Petřina – D. Budínský, Čížek, P. Vacek, Doubek – Koza, P. Gregor.